וילונות PVC Strip – במה מדובר?

בזמן האחרון המונח 'וילונות PVC Strip' – טוב, אולי בעצם מדובר בשלושה מונחים – התחיל לקבל המון חשיבות. רובינו נתקלנו בו, אך אנחנו לא יודעים במה מדובר. אני אנסה להעביר פה את המומחיות שלי בנושא וילונות PVC Strip.

PVC – פוליוויניל כלוריד הוא הפלסטיק השלישי המופק ביותר. רוב ה-PVC בעולם מופק ממוצר פטרוכימי הנקרא אתילן. פלסטיק נמצא בשימוש נרחב מכיוון שהוא חזק יותר, עמיד יותר, בר-קימה, עמיד יותר בפני כמיקלים ואינו דליק. לפלסטיק יכול לקחת מאות שנים להתכלות ומסיבה זו ישנה התנגדות מסוימת לשימוש במוצרי פלסטיק מכיוון שהם נחשבים כמזיקים לסביבה, אבל האמת היא שכיום, העולם אינו יכול להסתדר בלעדיו.

בשנים האחרונות, פלסטיק מצא לו תחומי שימוש חדשים והאויב השנוא ביותר הפך לידיד אהוב. למעשה, פלסטיק צבר חשיבות בהגנה על הסביבה ושמירה על סביבות עבודה נקיות ובטוחות יותר. מפתיע, נכון? פלסטיק (PVC) – המוצר הסופי הוא לרב קשיח וחזק יותר, אך ניתן לשנות את המאפיינים הפיסיים שלו עם חומרים כגון חומרים מרככים המגדילים את האלסטיות, מייצבים המגנים מפני חום וקרינת UV, מעכבי התלקחות ומשני פגיעה לצורך עמידות.

פלסטיק זה שעבר שינוי קיבל פנים חדשות בשם וילונות PVC Strip, בהם הפלסטיק הופך ליריעות ורצועות הניתנות לגלגול והם נמצאים בשימוש נרחב באיזורים בהם יש צורך בסביבת עבודה נקייה, בטוחה, היגיינית ומסודרת יותר. וילונות Strip, המכונים גם דלתות Strip, מיוצרים מרצועות PVC גמישות ושקופות עם חפיפה מסוימת ביניהן והם ממוקמים במעברים, מה שמקל על תנועה של רכבים ובני אדם ובו זמנית משמש כמחסום המגן על סביבה מבוקרת מפני שינויי טמפרטורה, חרקים וחומרים מזהמים. הם גם מפחיתים את אפקט "מנהרת הרוח" הנגרם מפתיחה וסגירה של דלתות.

סוגי וילונות PVC Strip

וילונות PVC Strip שקופים:

סוג וילון זה מספק ראות גבוהה שלרוב נחוצה באיזורים כגון איזורי העמסה ופריקה במחסנים.

וילונות PVC Strip אנטי-סטטיים:

משמשים להגנה על רכיבים אלקטרוניים שבירים מפני פריקה אלקטרוסטטית – הנגרמת על ידי מעבר מהיר של מטען אלקטרוסטטי בין שני חפצים. וילונות אנטי-סטטיים משמשים כמשטח מוליך, ובכך מונעים נזק משמעותי למוליכים למחצה ומעגלים משולבים.

וילונות PVC Strip מסוג חרקים :

סוג וילון זה מסנן את האור ומונע כניסת חרקים, אשר לרוב נמשכים על ידי מקור אור. תעשיות עיבוד מזון משתמשות בסוג וילונות Strip זה למנוע כניסת חרקים אל תוך יחידות עיבוד ואחסון מזון.

וילונות אחסון הקפאה

נקראים גם וילונות קוטב, לרוב משמשים לעמידה בפני תנאי טמפרטורה נמוכה בתוך חדרי קירור ומקפיאים. הם מגנים מפני איבוד טמפרטורה ובכך מגדילים את יעילות האנרגיה, מה שלרוב לא קורה עם דלתות מסורתיות, הכרוכות באיבוד טמפרטורה כתוצאה מפתיחה וסגירה של דלתות.

וילונות PVC Strip עם פסים

וילונות אלה מיוצרים עם פסים בולטים בתוך יריעות ה-PVC, מה שהופך אותם לעמידים יותר. הם עמידים בפני פגיעות חזקות באיזורים בהם יש תנועה של מכונות כבדות כגון מלגזות ומשאיות.

וילונות ריתוך

נמצאים בשימוש נרחב במפעלים מכניים ומפעלי מכוניות בהם מתבצע ריתוך. וילונות אלה מונעים חדירת קרני UV, ניצוצות מריתוך וחלקי מתכת.

נראה זה ודאי כי פלסטיק (PVC) ימלא תפקיד נצחי בכדור הארץ כמענה לצרכים בסיסיים של בני אדם להגנת כוכב הלכת שלנו אם נזהה נכונה את השימושים שלו. אז זוהי השאלה שלי – האם פלסטיק הוא הירוק החדש? אני מקווה שכן.

רצועות פי.וי.סי לשימוש תכוף

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן