מצנן – חלופת קירור שכדאי לבדוק

במדינה חמה כישראל קשה לחשוב על קיץ ללא שימוש באמצעי קירור זה או אחר בבית ובמקום העבודה. ישנן מספק טכנולוגיות המשמשות להקלת החום, שלכל אחת המאפיינים שלה, היתרונות והחסרונות. מזגנים ומאווררים הינם אמצעים נפוצים למלחמה בחום ואין מי שאינו מכיר את פעולתם. אך לכל מקום ואדם עשוי להתאים פתרון שונה ולכן, כדאי להכיר אמצעי קירור נוסף, יעיל וחסכוני, שנקרא מצנן אוויר מים.

כיצד פועל המצנן

דרך פעולתם של מצננים פשוטה למדי ומצריכה חשמל עם חיבור חד פאזי ומים. מערכת הצינון כוללת מיכל מים, משאבה, מסננים ומאוורר. המשאבה מזרימה מים לפילטרים שנשמרים רטובים כל הזמן. האוויר שמוזרם דרך המסננים מתקרר כתוצאה מן המגע עם המים וחוזר אל החדר קר, נקי ומעט לח.

מצננים הם אמצעי קירור יעיל מאד מאחר וצריכת החשמל שלו נמוכה יחסית לפתרונות אחרים והוא מסוגל להוריד את מידות החום במהירות. מצנן מים אוויר מהווה פתרון אידיאלי לאיזורי אקלים יבשים וכן, עבור מי שאינו מחבב את היובש הנגרם מפעולת מזגנים.

יתרונות מצנן אוויר

הורדת הטמפרטורה ב-10 עד 20 מעלות צלסיוס

שמירה על לחות – מצנן פועל על עקרון אידוי מים ולכן, מפיץ לחות אל האוויר

אוויר טרי ונקי –  מצננים לא ממחזרים אוויר קיים, כפי שעושים מזגנים, אלא מזרימים אוויר חיצוני, אשר עובר סינון

בעלי צריכת אנרגיה נמוכה – חסכוניים בחשמל

מצנן נייד – בתחתית מצננים מותקנים גלגלים מיוחדים  המאפשרים העברה נוחה וקלה

ידידותיים לסביבה – מצננים אינם פולטים חום וגזי חממה מאחר והם עצמם אינם פועלים על גז, אלא על מים.

פשוטים לשימוש – מצננים מופעלים באמצעות שלט ומהירותם ניתנת לכיוונון

אך יש גם חסרונות

ישנם שני מאפיינים שעלולים להוות חסרון כששוקלים לרכוש מצנן . קודם כל, מצנן לא מאפשר שינוי מכוון של מידות החום של האוויר אותו הוא פולט. שנית, מצננים, עובדים על מים ומפיצים מעט לחות, שאינה מתאימה לאיזורים רבים בארץ בהם הלחות מהווה בעיה בפני עצמה.

מצנן מים אוויר ANIA XK23S 23000 m³/h

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן