אוורור הנו דבר חיוני למניעת בעיות בריאותיות ונזק הנגרם על ידי לחות בחדרי אמבטיה

זה אולי נדמה בזבזני לסלק אוויר ממוזג מביתכם,

אבל אתם גם מסלקים לחות וכימיקלים העלולים לגרום לנזק

 

 

שאלו את החברים והמשפחה שלכם כיצד תוכלו לשפר את איכות האוויר בביתכם וכנראה שתקבלו מגוון תשובות שונות. אנחנו מוכנים להתערב שאף אחת מהאופציות הללו לא תכלול את מאוורר הוונטה של חדר האמבטיה. רוב האנשים אינם יודעים שמאוורר הוונטה של חדר האמבטיה הוא אחד מהמרכיבים היותר חשובים באיכות האוויר של ביתכם, שמסיר לחות העלולה להזיק לביתכם ולגרום לבעיות בריאותיות.

אנשים נוטים לא להעריך מאווררי וונטה של חדרי אמבטיה מספיק

חדרי אמבטיה הנם מהחדרים החשובים יותר בביתכם וזהו אחד החדרים הראשונים שקונים פוטנציאליים בודקים כאשר הם מחפשים בית חדש. חדרי אמבטיה הם מזמן לא סתם חדר שבו מתרעננים ותו לא כעת, בתים רבים התפתחו למיקומי מותרות, חלקם שואפים למראה ותחושה של ספא.  יחד עם התפתחות זו, בא הפוטנציאל ללחות מוגברת, העלולה לגרום לנזק הן לבריאות והן לבית שלכם. אבל אנשים רבים לא חושבים להפעיל את מאוורר הוונטה בחדר האמבטיה למשך פרק הזמן הדרוש לסילוק לחות זו.

מאווררי ונטה בחדרי אמבטיה חשובים לאיכות האוויר, אבל רבים מהם קטנים מדי או שאינם קיימים כלל

יצרנים מפתחים מערכות אוורור לצורך תפקוד טוב ושקט יותר, המסלקות יותר אוויר מאלו שהיו קיימות לפני 10 שנים. אבל ישנם בתים שעדיין אין להם אוורור בחדר האמבטיה כלל ועוד רבים עם אוורור שאינו מספק, כולל בתים יקרים חדשים שעדיין מצוידים במאווררי ונטה זולים שלא מסלקים כמות אוויר גדולה.

מה קורה כשרמת הלחות עולה ונשארת גבוהה?

כאשר רמת הלחות עולה בחדר האמבטיה, או בכל חדר, המים יכולים להצטבר על הקירות והתקרה במהרה, במיוחד אם הם קרים יותר משמעותית מהאוויר החם והלח. חשבו על האדים המצטברים על המראה בחדר האמבטיה שלכם. אותו הדבר קורה עם הקירות שלכם, הלחות מתחילה לחלחל אל תוך הצבע והגבס. לאורך פרק זמן ארוך דיו, הקירות נשארים כה לחים שהלחות עושה את דרכה למבנה העץ. לכל הלחות הזאת יש את הפוטנציאל ליצירת עובש, שלא לדבר על הריחות הרעים.

 

עובש הנו תופעת לוואי פוטנציאלית מסוכנת של אוורור בלתי תקין

עובש נוצר במהירות רבה בסביבות חמות ולחות, מה שהופך את חדר האמבטיה למקום הכי טוב למציאת אורגניזם זה. למרות שהדבר אולי נראה כבלתי מזיק, האורגניזמים הקטנים האלה נוטים להוביל לאלרגיות ולעיתים לבעיות בריאותיות חמורות היות והם משחררים רעלנים אל תוך האוויר. הנזק שהאורגניזמים אלה יכולים לעשות לבית עלול להבריח רוכשים פוטנציאליים. כתלות בחומרת בעיית העובש, ייתכן אפילו שהבית שלכם ייחשב כאזור בעל חומרים ומסוכנים שאינו ראוי למגורים. מה שמחמיר את הבעיה הוא שישנן חברות ביטוח שדוחות תביעות מסוג זה, או שמשלמות סכום כסף קטן מאוד.

לעיתים, כימיקלים במים שלכם מתאדים

מים של העירייה עוברים טיפול עם מגוון כימיקלים, אשר חלקם יכולים להתאדות במים חמים מספיק. מאוורר ונטה של חדר אמבטיה יכול לסייע בהסרת הכימיקלים האלה מהאוויר. מאוורר ונטה מסוגל גם להסיר כימיקלים אחרים מחדר האמבטיה שלכם, כגון כימיקלים רעילים של חומרי ניקוי המשמשים לניקוי אמבטיות, שירותים ורצפות. אתם לא רוצים שהכימיקלים האלה יסתובבו לכם בבית.

ישנו מגוון רחב של מאווררי ונטה של חדר אמבטיה

מאווררי אמבטיה מגיעים במגוון צורות וגדלים עבור כמעט כל סוג חדר אמבטיה שאתם מסוגלים להעלות על דעתכם. המפתח הוא לבחור מאוורר בגודל שמתאים לחדר האמבטיה. זוכרים שאמרנו שחדרי אמבטיה רבים אינם מקבלים אוורור מספק? מאווררי האמבטיה במקרים אלה הם לרוב קטנים מדי ואינם מסלקים מספיק אוויר, אך עומדים בדרישות התקן המינימליות. איך אתם אמורים לדעת אם המאוורר שלכם עושה את העבודה? דרך קלה היא לחשב את השטח של חדר האמבטיה שלכם. אם חדר האמבטיה שלכם הוא 2 על 3 מטר, יש לכם חדר אמבטיה עם שטח של 6 מ"ר. אם יש לכם תקרה סטנדרטית בגובה 2.4 מטר, כנראה שתצטרכו מאוורר ונטה של כ-6 מ"ק לדקה (CMM). אם יש לכם תקרה גבוהה יותר, הכפילו את האורך, הרוחב והגובה של החדר על מנת לקבל את הגודל במ"ק. לאחר מכן חלקו ב-60 והכפילו ב-8. כך שאם יש לכם תקרה בגובה 3 מטר בחדר אמבטיה בגודל 10 מטר על 10 מטר, הגודל האמבטיה הנו 300 מ"ק, חלקי 60 וכפול 8

האם מאוורר הוונטה באמבטיה שלכם עושה את העבודה?

האם המאוורר הנוכחי שלכם עושה את העבודה שהוא אמור לעשות? על מנת לקבל אינדיקציה טובה של המאוורר הנוכחי שלכם, הפעילו את המאוורר רגע לפני שאתם נכנסים למקלחת והשאירו אותו דולק. אם יש הרבה אדים על המראה, ייתכן שתרצו לערוך חקירה קטנה. ייתכן שהמאוורר כבר ישן, שצריך לנקות אותו או שיש לו חסימה בצינור אספקת האוויר כגון קן של ציפור. ישנם מאווררים השורדים 5 שנים וישנם אחרים השורדים 20 שנה. אם אתם מחליפים מאוורר ומחליטים לבחור את הדגם הזול ביותר, עדיין יכול להיות שתגלו שהוא פועל טוב יותר מהמאוורר שיש לכם עכשיו!

שואב יונק

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן