4 עובדות חשובות בנוגע למאווררי ונטה לחדר האמבטיה

מאוורר ונטה המתפקד היטב הנו מצרך חיוני לחדר אמבטיה. הוא מגן על חדר האמבטיה שלכם מפני לחות עודפת העלולה להוביל לריחות לא נעימים וצמיחה של עובש המסוכן לבריאות. על מנת להפיק את המירב ממאוורר ונטה לחדר האמבטיה (הידוע גם כמאוורר "מאוורר" או "מסלק"), למדו את הדרך הנכונה לבחור, להתקין ולתחזק אותו.

 

בחרו את המאוורר שלכם: זול עולה ביוקר

זה אולי מפתה להתקין מאוורר ונטה לחדר האמבטיה בדגם הזול ביותר הקיים בשוק. עם זאת, כפי שסבתא הייתה אומרת "זול עולה ביוקר", כלומר, מחיר נמוך נוטה לבוא יחד עם תפקוד נחות. במונחים של מאוורר סילוק לחדר האמבטיה, הדבר נכון באופן כללי; דגמים זולים יותר עלולים להיות רועשים יותר ובלתי יעילים. סביר שתגלו ששווה להשקיע עוד כסף ברכישת מאוורר בנפח גבוה יותר, הנמדד ב-מ"ק לדקה. על מנת לחשב את הגודל המינימלי שתצטרכו, התחילו מהנפח של החדר שלכם וחלקו אותו ב-5. (למשל, אם חדר האמבטיה שלכם הוא 3 מטר על 2 מטר עם תקרה בגובה 2.4 מטר, הכפילו: 3x2x2.4   חלקו את התוצאה, 14.4, ב-5. התוצאה מגלה לכם שעליכם להתקין מאוורר של 2.88 CMM לפחות.

 

כאשר אתם רוכשים בית חדש, סביר שכבר יהיו בו מאווררי ונטה מותקנים. עם זאת, מבנים זולים נוטים להגיע עם סוגי המאווררים הקטנים והזולים ביותר. אם אתם חווים בעיות עם עובש או לחות בחדר האמבטיה שלכם, מאוורר סילוק הנו פתרון שתוכלו להרשות לעצמכם.

 

התקנה: שמרו על השקט

באופן אידאלי, מאוורר אמבטיה בפעולה לא יישמע כמו מטוס שממריא. כמות הרעש שהמאוורר מפיק מצוין על ידי דירוג ה-sone שלו, שעשוי לנוע בין 4 (רועש באופן קיצוני) ו-0.5 (כמעט ואינו נשמע). רכשו מאוורר עם דירוג 1 או פחות, אם אתם מחפשים ביצועים שקטים, אבל שימו לב שתשלמו יותר על מה שאינכם מקבלים (כלומר, רעש מוגזם).

חשמלאי מוצלח יתקין את מאוורר הסילוק שלכם באופן תקין על מנת למזער את רמות הרעש שלו. בחרו פתח אוורור בגודל 10 ס"מ, שיהיה שקט יותר מ-7 ס"מ. השתמשו בברגים על מנת לקבע אותו, כך פחות סביר שהם ישתחררו ויפיקו רטט לעומת מסמרים.

 

אוורור: פתח אוורור אל מחוץ למבנה

מידע חיוני: חובה על מאווררי אמבטיה לסלק אוויר אל מחוץ למבנה ולא אל תוך עליית גג או חלל שמעל התקרה. במזג אוויר קר, האוויר הלח המסולק מחדר האמבטיה שלכם יתעבה במקום אליו סולק, ויהפוך לנוזל. אם הדבר קורה במקום כלשהו בתוך ביתכם, התוצאה הסופית תהיה עץ רקוב ומשטחים עם עובש.

 

תחזוקה: שמרו על הניקיון

לאורך השימוש הרגיל שלכם, בלתי נמנע שמאוורר הסילוק שלכם ייסתם על ידי לכלוך. ניקיון תקופתי ישמור על היעילות של המאוורר וישפר את איכות האוויר. שאבו את הרשת אחת ל-3-6 חודשים. אם יש צורך בניקיון יסודי, התחילו בכיבוי אספקת החשמל ב-פאנל החשמלי. הסירו את מכסה המאוורר ושטפו אותו במי סבון חמים. השתמשו במברשת קטנה על מנת להוציא אבק ולכלוך מהמנוע ולהבי המאוורר, לאחר מכן נגבו את הלהבים באמצעות מטלית לחה. הקפידו שכל החלקים יבשים לפני שאתם מרכיבים את המאוורר מחדש ומחברים שוב את החשמל.

 

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן