מהו מאוורר מפוח Inline Duct קווי ?

מהו מאוורר מפוח Inline Duct קווי ?

במילים פשוטות, מאוורר Inline Duct הנו מאוורר המותקן בתוך מערכת הצינורות שלכם במקום באחד הקצוות שלה. הם משמשים במצבים רבים בו מאוורר הגלוי לעין אינו רצוי או שאינו חזק מספיק לספק אוויר דרך כל אורכם של הצינורות. להלן מספר מצבים בו כדאי לכם לשקול סוג מאוורר זה:

מצבים בהם אתם מעדיפים שלא לראות את המאוורר

שימוש במאוורר Inline מסיבות קוסמטיות מופיע לרוב במבני מגורים, אך גם במוסדות יוקרתיים הפתוחים לציבור. במצבים אלה, אנשים רגילים לראות פתחי אוורור, אבל לא את המאווררים עצמם. התקנת מאווררי ונטה נחוצים בצינורות האוורור משמרת את “הפרופיל הנמוך” של המאווררים וכן את אספקת האוויר הצח.

אחד המקומות הנפוצים ביותר להסתרת מאוורר Inline הוא בצינורות המובילים אל מחוץ לחדר השירותים. הדבר מאפשר סילוק של אוויר לח ומצחין ללא התערבות במראה של התקרה או מיקום אחר המחובר לצינור.

ישנם גם חדרי מלון עם מאווררי Inline, במיוחד בחדרים בהם החלונות אינם נפתחים.

מצבים בהם אתם מעדיפים שלא לאבד שטח

מאווררי Duct Inline משמשים במפעלים ועסקים במיקומים בהם שטח הנו מצרך יקר. זהו שיקול רציני בחדרים קטנים הממוקמים במבנים גדולים הרבה יותר, בהם על מאוורר Duct Inline להיות עוצמתי על מנת שיעשה את העבודה. למרבה המזל, מערכת הצינורות במתקנים כאלה היא לרוב גדולה גם היא, מה שמספק מיקום מושלם להסתרה של מאוורר אחד או יותר מסוג המאווררים הגדולים והחזקים האלה.

כאשר אין גישה ישירה לחלל שלכם מבחוץ

אם אין לכם קיר חיצוני בחדר אותו יש לאוורר, עליכם להשתמש בצינורות על מנת ליצור שביל המוביל מבחוץ אל תוך החלל שלכם. זהו מצב נפוץ במבנים גדולים יותר, וזהו תמיד המקרה כשמדובר במתקנים תת-קרקעיים. מכיוון שאתם הולכים להשתמש במערכת הצינורות לצורך אוורור ממילא, הוספת  מאווררי Duct רב-תכליתיים הנה מהלך חכם.

כאשר הקיר הפונה כלפי חוץ הנו רחוק מהמיקום שלכם

במצב זה, לרוב מאוורר אחד לא יספיק להוביל את האוויר לאורך מערכת הצינורות הארוכה. על כן, הוסיפו מאוורר Duct Booster מסוג Solar ו-Palau אחד יותר על מנת לשמור על תנועת האוויר.

איזה סוגי מאווררי Duct קיימים?

ישנם מספר סוגי מאווררי Inline Duct, כולל  מאווררי Duct מסוג רצועת הנעה צירית ו-הנעה צירית ישירה. שני הסוגים האלה עגולים, כך שהם מתאימים לצנרת עגולה. כפי שהשמות האלה מרמזים, גרסת רצועת ההנעה עושה שימוש ברצועה על מנת להעביר הספק מהמנוע למאוורר, ואילו בגרסת ההנעה הישירה המנוע מחובר ישירות למאוורר.  מאווררי הנעה ישירה מייתרים את הצורך בהתאמה או החלפה של רצועות עם חלוף הזמן.

אם הצינורות שלכם מרובעים, תרצו להשתמש ב-מאווררי Inline עבור צינורות מרובעים במקום זאת. מאווררים אלה כוללים את אותן האופציות כמו המאווררים העגולים, אך הם מורכבים במסגרות ריבועיות לצורך התקנה קלה.

מפוח תעלה צינור קווי ANIA TD Mixvent HF125

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

א.נ.י.א | פתרונות אנרגיה בע”מ

א.נ.י.א

תפריט

Ⓒ 2021 - כל הזכויות שמורות ל-א.נ.י.א

דילוג לתוכן