כיצד עובד מפוח קווי Inline?

מאוורר ונטה inline – פרטים בסיסיים

הדרך הטובה ביותר להגדיר מאוורר ונטה inline היא כמאוורר המורכב inline (כלומר, בתוך מערכת הצינורות או בחיבור אליה) המשמש למטרות סילוק. מאוורר inline אינו ממוקם ישירות על הגבס או התקרה, אלא לרוב מתקינים אותו בתוך עליית הגג או בחלל שמעל התקרה, במרחק מסוים מחדר האמבטיה.

יתרונות בשימוש במאוורר inline

 • רעש מופחת – היות והמאוורר ממוקם במרחק מסוים בתוך החלל שמעל התקרה ואינו ממוקם ישירות מעליכם, רמות הרעש בחדר ממנו אתם מסלקים אוויר יהיו קטנות יותר. בנוסף, אם החלל שמעל התקרה מבודד היטב או אם אתם מחפשים לרכוש 'דגם שקט' של מאוורר inline, מדובר באחד מפתרונות האוורור השקטים ביותר.
 • עוצמה גבוהה – מאווררי inline זמינים גם בדגמים גדולים עם מנועים עוצמתיים במיוחד. לרוב, עוצמה כזו פשוט לא אפשרית כשמדובר במאוורר תקרה סטנדרטי או מאוורר סילוק המותקן על קיר.
 • אורכו של צינור אוורור – מאווררי inline מהונדסים לצורך עבודה עם מערכת צינורות. כלומר, הם ישמרו על אחוז גדול יותר של הקיבולת המופיעה על האריזה לעומת מאווררי סילוק בסיסיים. זהו שימושי במיוחד אם יש לכם מרחק משמעותי בין נקודת הסילוק ופתח יציאת האוויר. למשל, אם אתם רוצים לסלק אוויר מחדר האמבטיה שלכם לפתח האוורור שבגג שלכם והמרחק גדול יחסית (6 מטר או יותר). עבודה זו הופכת את המאווררים לשימושיים לצרכים אחרים כגון הסעת חום או אוורור תת-רצפתי.
 • יותר מנקודת קליטת אוויר אחת – עם מאוורר inline, ניתן ליצור מספר נקודת קליטת אוויר או יציאת אוויר באמצעות צומת Y או BTO. הדבר שימושי במיוחד אם יש לכם חדר אמבטיה גדול ומעוניינים ב-2 נקודות קליטת אוויר, או במקרה של ערכת הסעת חום הפועלת במספר חדרים.

החלקים הדרושים ליצירת מערכת inline

 • פתח קליטת אוויר – תצטרכו פתח אוורור פנימי אשר ישמש כנקודת סילוק של המערכת שלכם. פתחי אוורור כאלה זמינים במגוון צורות, גדלים וצבעים כך שתוכלו להתאים אותם לעיצוב של הבית שלכם. מומלץ לרכוש פתח אוורור שיתאים לקוטר של מערכת הצינורות בה אתם מתכוונים להשתמש.
 • מערכת צינורות – אתם תצטרכו מערכת צינורות על מנת לחבר את פתח האוורור למנוע ואת המנוע לפתח האוורור החיצוני. אנו מוכרים מספר רב של מערכות צינורות. במקרה של סילוק אוויר מחדר אמבטיה, צינורות גמישים סטנדרטיים הם האפשרות הנפוצה ביותר. בנוסף, יש לנו צינורות עם בידוד חום וצינורות קשיחים למחצה. מוטב להקפיד על כך שהצינורות יהיו ישרים וישירים ככל הניתן.
 • מאוורר – המאוורר הנו המרכיב העיקרי במערכת ובחירת המאוורר שלכם תהיה תלויה בגורמים כגון גודל החדר שלכם, צרכי האוורור וכד'. השתמשו ב-
 • מחשבון מאוורר הונטה שלנו – על מנת לעזור לכם לקבוע את קצב הסילוק הדרוש. ככלל, רצוי להקפיד על כך שקוטר המאוורר שלכם יהיה זהה לזה של מערכת הצינורות בה אתם משתמשים. זכרו כי המאוורר הונדס על מנת להתאים לקוטר צינורות מסוים. הפחתה של קוטר הצינורות מקטינה את קיבולת המאוורר. אם אתם צריכים להקטין את הצינורות, מוטב לבחור במאוורר גדול ולהקטין במידה קטנה בלבד.
 • פתח אוורור חיצוני – זהו החלק האחרון במערכת ועשוי להיות פתח אוורור חיצוני בקיר או פתח אוורור בגג. ישנו מגוון של אפשרויות זמינות.
  חלקים נוספים – ניתן להתקין תריס אוויר חוזר יחד עם מערכת הצינורות על מנת למנוע זרימת אוויר חוזרת וגם על מנת לוודא שהמערכת סגורה כאשר המאוורר אינו פועל. על מנת לחבר את כלל המרכיבים, לרוב מספיק להשתמש בנייר סלוטייפ. עם זאת, תוכלו להשתמש במהדקי צינור.

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן