אפשרויות קירור עבור אירועים ומסיבות קיץ

אנשים מעדיפים לחגוג במקומות פתוחים על פני בילוי באולם סגור, אם רק מזג האוויר מאפשר זאת. אירועים רבים מתקיימים בגני אירועים, המשתרעים על מרחבי דשא ורחבות מטופחים ואחרים מופקים בשטחים טבעיים, ההופכים זמנית למתחם מפנק, בעזרת צוותי הפקה מיומנים. שאלת המאה, אם כן, היא כיצד ניתן להלחם בחום הבלתי נסבל המלווה את העונה החמה בארצנו. הרי אי אפשר להנות, כשמפלי זיעה נוטפים ומדביקים את הבגדים לעורם של האורחים. לשאלה זו ישנן שתי תשובות אפשריות; הצבת מאווררים או קירור באמצעות מצנני אוויר.

מאוורר למול מצנן אויר

השימושים השונים של מאוורר ידועים לכולנו מימים ימימה ואף כי הקידמה לא פסחה עליו וכיום ישנו שפע של מאווררים בגדלים, עוצמות, עיצובים ותכונות נוספות שונות ומשונות, פעולתו הבסיסית נותרה כשהיתה. המונח מצנן, לעומת זאת, אינו מוכר לרבים, אך שמו מלמד על תפקידו.

מאווררים

מאווררים הינם מכשירים יעילים וחסכוניים, היוצרים תנועת אוויר משמעותית, אך אינם מורידים את הטמפרטורות. הצבת מאוורר כאמצעי להשגת סביבה נעימה לחוגגגים מתאימה לאירועים המתקיימים בעונות המעבר, כשמידות החום והלחות אינן בשיאן. מאוורר עצמתי המייצר משבי רוח יוכל להקל על הרוקדים ואלו המשתתפים בפעילויות גופניות אחרות, כל עוד האוויר נעים והרוח המופקת אינה חמה ומכבידה.

מצננים

מצנן מתאים למסיבות המתקיימות בחוץ בעונת הקיץ, כשהאוויר חם במיוחד והנעתו על ידי מאווררים לא תקל על באי האירוע. מצנן אוויר מים יכול להקל גם על תנאים קיצוניים של חום ולחות. מצנן קולט אוויר חם מן הסביבה החיצונית, מעביר אותו דרך "חלת דבש" רטובה ופולט אוויר צונן ונקי ללא תופעות לוואי כגון ריח בלתי נעים או רסס מים.

קבלת החלטה

הבחירה בין מצנן אויר לבין מאוורר תלויה בראש ובראשונה בעומס החום ולכן יש להיות קשובים לתחזית בימים הקודמים לאירוע. בישראל, יש לזכור, לא חסרים ימים חמים מאד גם במהלך האביב והסתיו. באם מדובר באירוע בוקר או צהרים, חשוב להצטייד במצננים ליתר בטחון, מאחר והשמש הקופחת מלהיטה את האוויר, אך סביר להניח שלא כך תשפיע על האווירה.

בחודשי הקיץ, אשר בארץ מתפרשים על פני לפחות כמחצית השנה  (מאי-אוקטובר) אין ספק כי מצנן אויר מים הכרחי להורדת עומס החום, אך כדאי לחשוב על שילוב מצננים יחד עם מאווררים, כדי שהאחרונים יפיצו את האוויר הקר ויפזרו את הרוח הנעימה לרדיוס רחב יותר.

מאוורר תליה ANIA R24

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן