מידע בסיסי על מסך אוויר

מסך אוויר הנו מכשיר המסוגל לייצר זרימת אוויר במהירות גבוהה על מנת להפריד את סביבת המבנה והסביבה החיצונית ביעילות. באמצעות הפרדה זו, ניתן להרוויח מצריכת אנרגיה נמוכה יותר, הגנה על החלל המקורה שלנו מריחות, אבק, חרקים. מלבד החיסכון בהוצאות על חשמל, חלל פנימי טוב יותר מאפשר להרוויח מהשגת שביעות רצון גבוהה יותר של לקוחות/צוות. על מנת להגיע ליעדים שצוינו לעיל, יש לבחור במסך אוויר אפקטיבי.

ff

לפי תקן ה-NSF, למסך אוויר לכניסת לקוחות צריך להיות עומק זרימת אוויר של 200 מ”מ לכל הפחות ומהירות אוויר של 3.05 מטר/שנייה לכל הפחות. על נקודת המדידה להיות במרחק של 0.9 מטר מעל הרצפה.

כאשר יש לכם מסך אוויר אפקטיבי מותקן, זרימת האוויר אמורה להיראות כמו בתמונה להלן.

 

אם מותקן לכם מסך אוויר לא אפקטיבי, זרימת האוויר אמורה להיראות כמו באחת מהתמונות הבאות.

ff 1

כניסה, לחץ האוויר החיצוני גבוה יותר מאשר הלחץ הפנימי. במקרה כזה, ריחות, אבק, חרקים יכנסו פנימה. הדבר עלול לגרום לנזקים בחלל והאקלים הפנימיים.

ff 2

יציאה, לחץ האוויר הפנימי גבוה מהלחץ החיצוני. במקרה כזה תהיה נזילת אוויר ועלות צריכת החשמל תגדל משמעותית לעומת מקרה בו אין מחסום בדלת כלל.

 

 

מדוע להשתמש במסכי אוויר ?

  • עבור חנויות/קניונים/שווקים המשתמשים במיזוג אוויר.

מסכי אוויר מייצרים סביבה פנימית טובה יותר באמצעות הפרדת החלל החיצוני והפנימי עם זרימת אוויר מהירה. במקרים אלה, מסכי אוויר יכולים לספק פתחים נוחים למעבר, לחסוך בחשמל על ידי מניעת יציאה של אוויר חם/קר, חסימת כניסה של חרקים, אבק, ערפל וריחות.

 

  • עבור מחסנים/נמלי תעופה

פתחים קלים למעבר הנוצרים על ידי מסכי אוויר יכולים להגדיל את יעילות תנועת האנשים (אין דלת פיסית, אין זמני המתנה לפתיחה וסגירה של הדלת), ובטיחות (ראות טובה) עבור מחסנים ונמלי תעופה מודרניים ועל כן – ניהול לוגיסטי טוב יותר. מסכי אוויר יכולים גם להגדיל את תחלופת האוויר במקרים אלה.

 

  • בתי חולים/חנויות מזון/מסעדות

פונקציה מרכזית של התקנת מסכי אוויר בבתי חולים/חנויות מזון/מסעדות היא מניעת כניסה של חרקים ואבק. מסכי אוויר המותקנים בדלתות של מטבחים/פתח להעברת מזון יכולים למנוע כניסת ריחות לחלל השירות/לקוחות וכך – מובילים לשביעות רצון גבוהה יותר מצד הלקוחות.

 

  • חדר קירור

מסך אוויר יכול למזער את הסיכוי של היווצרות כפור על הרצפה, מה שמוביל למעבר בטיחותי יותר עבור הצוות.

ff 3

ff 4

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

א.נ.י.א | פתרונות אנרגיה בע”מ

א.נ.י.א

תפריט

Ⓒ 2021 - כל הזכויות שמורות ל-א.נ.י.א

דילוג לתוכן