5 דברים לשקול כאשר אתם רוכשים מאוורר לחדר האמבטיה

עע

 

אולי אתם אוהבים לעשות מקלחות ארוכות ומפנקות שהופכות את האמבטיה שלכם לסוג של ספא. אבל האם ידעתם שהאדים והלחות הנוצרות ממקלחות אלו עלולות לגרום נזק משמעותי לאיכות האוויר שלכם? זה נכון – אלא אם, כמובן, אתם משתמשים במאוורר אמבטיה.

מאווררי אמבטיה הנם מאווררי ונטה בתוך הקיר או התקרה המעוצבים להוספת אוורור, שיפור זרימת האוויר והפחתת לחות עודפת. טכנית, מערכות אלו מסירות את הלחות החמימה מחדר האמבטיה ופולטות אותה בחוץ, דרך מערכת הצינורות של ביתכם.

שימוש במאוורר מסייע במניעת עובש, שומר על איכות אוויר טובה יותר בתוך ביתכם ועוזר לשמור על הבטיחות והבריאות שלכם. להלן 5 דברים שיש לשקול כאשר אתם קונים מאוורר אמבטיה.

 • גודל מאוורר האמבטיה
 • התקנת מאוורר האמבטיה
 • מאפיינים
 • רמת רעש
 • יעילות
 • יש לכם עוד שאלות?

 

 1. גודל מאוורר האמבטיה

בחירת הגודל המתאים לשטח של חדר האמבטיה שלכם מוודאת שתקבלו את כמות האוורור המתאימה לחלל שלכם. מאווררי ונטה של חדרי אמבטיה מדורגים בהתאם ליכולת שלהם להזרים אוויר במ”ק לדקה, או CMM.

חי

 

מאווררים קטנים יותר ופחות חזקים מייצרים פחות CMM ומתאימים לחדרי אמבטיה קטנים יותר. מאווררי אמבטיה המייצרים CMM גדול יותר עובדים טוב יותר בחדרי אמבטיה גדולים יותר.

מכון האוורור הביתי (HVI) – ארגון המדרג ביצועים ויעילות במוצרי אוורור ביתי – ממליץ על מדריך זה לבחירת גודל מאוורר אמבטיה.

אם חדר האמבטיה שלכם הוא בגודל 3 מטר על 2 מטר עם גובה תקרה סטנדרטי של 2.4 מטר, השתמשו בנוסחה הבאה למציאת ה-CMM הנכון.

דוגמה: 14.4 מ”ק כפול 8 החלפות אוויר בשעה = 115.2

115.2 חלקי 60 = 1.92 CMM

מכון האוורור הביתי ממליץ גם על הוספת 1.4 CMM עבור כל שירותים וכל שילוב של שירותים ואמבטיה.

 1. התקנת מאוורר האמבטיה

רב מאווררי האמבטיה מותקנים בתקרה, אך ישנם דגמים שניתן להתקין בתוך הקיר. יחידות הכוללת מתאמי צינורות מובנים המתחברים למערכת הצינורות של ביתכם. עליכם להתקין את המאוורר שלכם כך שיסלק אוויר אל מחוץ לביתכם דרך מערכת הצינורות שלכם לחיבור הקרוב ביותר בין הקיר לגג שלכם, ולא דרך עליית הגג.

סילוק אוויר אל תוך עליית גג רק מעבירה אוויר חמים ולח לאזור אחר בביתכם בו בעיות לחות עדיין יכולות להתפתח. כאשר אתם בוחרים מאוורר אמבטיה, ראשית חשבו על איפה אתם רוצים להתקין את היחידה: בתקרה או בקיר. לאחר מכן, בחרו דגם עם מתאם צינור בגודל המתאים לביתכם (נמדד בס”מ).

טיפים אחרים:

 • חיווט קיים: שקלו להתקין מאוורר עם נורה מעל מקום ייעודי לנורה לצורך נוחות וחיווט קל יותר.
 • דירוגי בטיחות למאווררי אמבטיה + מקלחת: אם אתם מתקינים את המאוורר מעל שילוב של מקלחת/אמבטיה, וודאו כי יש לו דירוג בטיחות המתאים למיקום זה (לרוב על ידי חברת UL).
 • התקנה מקצועית: לצורך בטיחות, שקלו לשכור טכנאי המתמחה באוורור לצורך התקנת המאוורר ו/או חשמלאי לביצוע החיווט הנדרש במקרה שתזדקקו לעזרה.
 1. מאפיינים

למאווררי אמבטיה הקיימים כיום יש מספר מאפיינים שמסייעים לשימוש נוח ויעיל יותר.

 • תאורה מובנית: דגמים רבים כוללים תאורה מובנית היכולה להחליף תאורה קיימת ולהוסיף תאורה משלימה. ישנן יחידות שאף כוללות נורות לילה לצורך תאורה רכה במהלך שעות הלילה.
 • תנורים: מאווררים עם תנורים מובנים מסייעים בהוספת חום במקרה שאתם חיים באזור עם אקלים קר.
 • חיישני לחות + תנועה: חיישני לחות ותנועה משפרים את היעילות הכוללת של המאוורר ומסייעים בחסכון באנרגיה. חיישן לחות מנטר את חדר האמבטיה שלכם ומפעיל את המאוורר כאשר הלחות עולה מעל לרמה מסוימת ולאחר מכן מכבה אותו כאשר הלחות פוחתת. חיישן תנועה מזהה מתי מישהו נכנס לחדר האמבטיה ומפעיל את המאוורר, או לחלופין את האור.
 • בקרה: מאווררים עם מספר מאפיינים מרובה לרוב כוללים בקרים נפרדים לכל פונקציה, או לחלופין יש את האפשרות להשתמש בכולם יחדיו. תקבלו גם מתג קיר נפרד לצורך שליטה נוחה בפונקציות אלה.
 1. רמת רעש

מאווררי אמבטיה שנשמעים כמו מנועי סילון יכולים לפגוע משמעותית במפלט השקט שאתם מקבלים בחדר האמבטיה שלכם. כאשר אתם קונים מאוורר, כנראה תרצו לשקול רמת רעש ולבחור דגם שקט יותר.

חלע

 

רעש של מאוורר אמבטיה נמדד ב-sones. sone הנו יחידת מידה של רעש כפי שהוא נתפס על ידי המאזין הממוצע. sone אחד שקול בערך לזמזום שקט של מקרר במטבח שקט. שני sones יכפילו את הרעש הזה, וכן הלאה.

אם אתם מחפשים מאוורר אמבטיה שקט, בחרו בדגם עם דירוג של 2 sones או פחות. מאווררים המדורגים כ-3 או 4 sones מייצרים יותר רעש לבן. התרחקו ממאווררים המדורגים כ-5 sones או יותר.

    5. Efficiency

יעילות היא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר רוכשים כל מכשיר או מערכת ביתית. למרבה המזל, מאווררי ונטה נהיו יעילים מתמיד!

מאווררי אמבטיה של Energy Star במיוחד, משתמשים ב-70% (כן, 70!) פחות אנרגיה מדגמים שאינם של Energy Star. דבר זה בהחלט תורם לעלויות אנרגיה נמוכות. עליהם גם לעמוד בתנאים של עוצמת קול נמוכה, צריכת הספק נמוכה, וביצועים חזקים אך יעילים תחת לחץ סטטי.

בחרו מאוורר ונטה לאמבטיה של Energy Star על מנת לקבל את המירב מהאנרגיה שלכם. תוכלו גם להשקיע במאוורר הכולל חיישן תנועה ו/או לחות על מנת לעזור לוודא שהוא פועל רק כשצריך.

 

 

סיכום

כאשר אתם רוכשים מאוורר אמבטיה, ראשית תרצו לשקול את גודל החלל שלכם ולאחר מכן מאפיינים נוספים כגון תאורה, חום וחיישנים המפעילים את המאוורר באופן אוטומטי. לבסוף, מכיוון שעשוי להיות מגוון וריאציות, שקלו את רמת הרעש הנסבלת על ידכם.

יש לכם עוד שאלות?

אנו יודעים שבחירת מאוורר אינה החלטה קלה. על מנת ללמוד עוד אודות מאווררים, בקרו ב-מרכז הידע אודות מאווררים וסירקולציה של אוויר שלנו. 

לא בטוחים מה האפשרות הטובה ביותר עבורכם? יש לכם שאלות אודות המאווררים שלנו? בעזרתנו, לא תצטרכו להסתמך על ניחושים בעת קבלת החלטה. התקשרו אלינו 08-933-1239 אנו רוצים לסייע לכם להפוך את חלל הבית שלכם לבריא ונוח.

 

שואב ונטה

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

א.נ.י.א | פתרונות אנרגיה בע”מ

א.נ.י.א

תפריט

Ⓒ 2021 - כל הזכויות שמורות ל-א.נ.י.א

דילוג לתוכן