למה בחממה מתוכננת היטב יש מאוורר יניקה?

בגלל הסיבה הפשוטה שמאוורר יניקה בחממה משחק תפקיד מכריע ב אוורור תקין של בניין.

בשל כך, קודם כל עליכם להבין את יסודות מערכת האוורור. כך תזהו את החשיבות שבהתקנת מאוורר יניקה במתקנכם.

 

לאוורר ישנן ארבע משימות עיקריות (נספק לכם הסבר מפורט יותר על כל משימה בהמשך):

 

  • ויסות טמפרטורה
  • זרימה רציפה של אוויר נקי
  • בקרת מזיקים ומניעתם
  • האבקה

 

מאווררי יניקה משחקים תפקיד בכל ארבע המשימות, מה שהופך אותם למצרך חיוני בחממות. ללא המאווררים האלה, הצמחים שלכם לא יצמחו. הם ינבלו ואתם תיוותרו עם ג'ונגל של סבך חום.

בואו נתבונן באופן שבו הם עוזרים לכל אחת מארבע משימות האוורור.

 

שמירה על קרירות בעזרת ויסות טמפרטורה משופר

 

הטמפרטורות המיטביות בחממות משתנות, אם כי הטווח הרצוי הוא 10-20 מעלות צלזיוס. טמפרטורה גבוהה מכך עלולה להפוך את החממה שלכם לתנור ענקי.

 

עודף חום לא רק יפגע בגדילת הצמחים שלכם; הוא גם יוביל לקמילה, ובסופו של דבר למות הגידולים.

 

לכן אתם זקוקים לאוורר תקין בחממה שלכם. במיוחד במהלך עונת הקיץ, כשהטמפרטורה הממוצעת בחודש יולי מגיעה ל- 25 מעלות צלזיוס.

 

גידולים רבים, כמו עגבניות, רגישים מאוד לחום. משמעות הדבר היא שבעת חריגת טמפרטורות מעבר לגבולן, הצמחים יפסיקו לצמוח, יקמלו וימותו. וזאת משום שהטמפרטורה הטובה ביותר שבה צמחים מבצעים פוטוסינתזה מיטבית נעה בין 21 ל- 22 מעלות צלזיוס בלבד.

 

כאשר המאווררים מותקנים בנקודות אסטרטגיות, באפשרותכם לשמור על טמפרטורות שוות ברחבי החממה. אך זהו לא פתרון מספיק טוב, מאחר שהמאווררים מאפשרים לכמות מוגבלת של חום עודף לצאת מבעדם.

 

מאווררי יניקה מגדילים את כמות החום שיכולה לצאת מבעד למערכת האוורור. כשהם דוחפים אוויר מעופש אל מחוץ למתקן שלכם, הם גם מאפשרים לאוויר קריר ונקי להיכנס פנימה.

 

כמו כן, במהלך ימים חמים מאוד, תשקלו להשתמש במצנן אוויר באידוי. המכשיר פועל לצד מאוורר היניקה ועוזר להוריד את הטמפרטורה במהירות וביעילות רבה יותר.

 

אספקה רציפה של אוויר נקי לגידולים שלכם

 

הידעתם שחממה שגודלה 9 x 30 מטרים מכילה 1.5 טונות אוויר? גם אם ברשותכם מתקן קטן יותר, הוא בכל זאת מכיל כמות גדולה של אוויר (כחצי ק"ג אוויר לכל מטר רבוע).

 

העניין הוא שעליכם לוודא שישנה תזוזה קבועה של אוויר, מאחר שהצמחים שלכם זקוקים לטמפרטורה קבועה. כמו כן, ישנה העובדה שאספקה רציפה של אוויר נקי מובילה לאספקה הולמת של פחמן דו-חמצני לגידולים שלכם.

 

ללא זרימת אוויר טובה, הצמחים שלכם יישארו ללא מקור של CO2 הנדרש לייצור סוכר. ללא סוכר, המשמש להם כמזון, תוכלו לצפות לכך שהם יגוועו ברעב וימותו.

 

שוב, אוורור תקין מאפשר לאוויר נקי להיכנס אל תוך החממה שלכם. אך כדי לוודא שהאוויר זז, מוטב שתתקינו מאווררי יניקה שדוחפים ויונקים את האוויר אל תוך המבנה ומחוצה לו. עם מאוורר יניקה בגודל הנכון (שצריך להתבסס על גודל החממה), תוכלו להבטיח שהאוויר הזורם ברחבי החלל מגיע לכל הצמחים.

 

כדי להבטיח פעולה יעילה של מאוורר היניקה, ספיקת האוויר של המאוורר צריכה להיות גדולה יותר מהשטח הבנוי של החממה שלכם. לכן, עבור חממה בגודל 9 x 30 מטרים, נתאים מאוורר בעל ספיקת אוויר של 170 מטרים מעוקבים לדקה (10,200 מטרים מעוקבים לשעה).

 

הרחקת מזיקים (ומחלות)

 

שיפור מערכת האוורור בחממה באמצעות מאווררי יניקה יעזור לכם להגן על הגידולים מפני מחלות ומזיקים שהורסים גידולים. זאת מכיוון שמלבד שמירה על טמפרטורה מיטבית, מאווררי יניקה מסייעים גם בבקרת לחות תקינה.

 

בקרת לחות היא המפתח לטיפול במחלות צמחים. למעשה, עודף לחות הוא הגורם העיקרי המוביל למחלות בצמחים.

בגלל הסיבה הזאת עליכם לשמור על חממה יבשה. אם תאפשרו לעלי הצמחים להתקרר יתר על המידה, יחלו להיווצר עליהם טיפות מים.

כשזה קורה, אורגניזמים נושאי מחלות עשויים להתחיל לתקוף את הצמחים. תדמיינו פטריה, כנימות עש, כימשון, נגעים, וריקבון.

 

כדי להמשיך ולשפר את יעילות האוורור והיניקה, תשקלו להשקיע במכשיר למדידת לחות. כך תוכלו לווסת טוב יותר לחות על בסיס טמפרטורה.

 

האבקה ורביה יעילות יותר

 

בחוץ, הרוח מאפשרת האבקה טבעית של צמחים. אבל מאחר שבחממות אין את הרוח הזאת, עליכם לחפש תחליפים מתאימים. לשם כך נועדו מאווררי היניקה.

 

תכונות המאוורר המאפשרות את תזוזת האוויר מטלטלות בעדינות את הצמחים, ומאפשרות להם לבצע האבקה כמו בטבע. זה חיוני במיוחד בצמחים בעלי יכולת האבקה עצמית, כמו עגבניות.

 

לכן, אם נתקלתם בבעיה שהגידולים שלכם לא מניבים פרי, ראו בכך סימן לכך שעליכם להגדיל את קצב זרימת האוויר. יתר על כן, התנועה העדינה הנגרמת על ידי זרם האוויר הנפלט מהמאווררים מעודדת את חיזוק גבעולי ושורשי הצמחים.

 

מוכנים לקצור יותר פירות ?

 

עכשיו כשאתם יודעים את התשובה לשאלה "האם בחממה מצליחה יש מאוורר יניקה?" הגיע הזמן לרכוש מאוורר שכזה למתקן שלכם!

 

דעו שאנחנו יכולים לעזור לכם לבחור ולהתקין את מערכות האוורור והיניקה המתאימות. צרו עמנו קשר כדי שנוכל לסייע לכם בשיפור בריאות, איכות וכמות תנובת החממה שלכם!

מאוורר 44″ ארגז תעשייתי ANIA CX1220

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן