יתרונותיהם של המזגנים הניידים

עבור אזורים בהם התקנת יחידות מיזוג אוויר מסורתיות אינו מעשי ובלתי אפשרי או לא כלכלי, מזגנים ניידים יכולים לעזור לך להתקרר ולהרגיש בנוח.

בין היתרונות הגדולים של מזגנים ניידים – כושר הניידות שלהם וההתקנה הפשוטה

למרות שמזגנים ניידים עדיין זקוקים לאוורור, הם ניידים במובן שאינם דורשים התקנה קבועה, רוב היחידות הם בעלות גלגלים יצוקים אשר מאפשרים הזזת מזגן האוויר מחדר לחדר. מזגנים ניידים הם גם חלופה חסכונית מבחינת עלויות למערכות מיזוג אוויר מרכזיות כיוון שהם מאפשרים קירור של אזור מסוים במקום את כל הבית.

תכנון פשוט וטכנולוגיית אידוי

במונחים של תכנון מזגנים, מזגנים ניידים הם מכשירים פשוטים יחסית. תצורה דמוית קופסה המחזיקה את הצד החם והקר של המזגן יחד וצינור פליטה להוצאת חום. המים מתעבים מחוץ לאוויר, ורוב מזגני האוויר הניידים אוספים מים אלו בדלי ניקוז פנימי או באמצעות צינור ניקוז. כמו כן, כמה דגמים עושים שימוש בטכנולוגית אידוי כך שהם מפיקים מעט מאוד מים או כלל לא.

מזגנים רב שימושיים

הרבה מזגנים ניידים הקיימים בשוק הם גם בעלי מספר פונקציות, כך שלעיתים קרובות הם יותר ממכשיר קירור נייד. למעשה, כמה מזגנים ניידים כמו ה New Air ACP – 1000H כוללים מייבש מובנה, מטהר אוויר, ואפילו מחמם – דבר שהופך אותם לרב שימושיים ולא רק כמתאימים חום הקיץ בלבד.

למה כדאי לשים לב ברכישת מזגן נייד?

אולם, הרבה לקוחות לעיתים קרובות מתעלמים מגורמים מסוימים כאשר הם רוכשים מזגן אוויר נייד, ואחת השגיאות הנפוצות ביותר היא לא לשים לב לדירוג BTU של מזגן אוויר נייד. פירוש BTU הוא יחידות תרמיות בריטיות, זוהי יחידת אנרגיה המשמשת למדידת הספקים, הפקת קיטור, וענף החימום ומיזוג האוויר. למעשה, BTU של מזגן אוויר מתאר את הספקו ויכולת הקירור, ככל שערך ה BTU גבוה יותר, כך מזגן האוויר חזק יותר. יכולת הקירור של מזגן אוויר נייד בדרך כלל נעה מ 5,000 BTU ועד 30,000 BTU, והגודל לו תזדקק תלוי באזור שרוצים לקרר. אם תבחר מזגן אוויר נייד בעל ערך BTU שגוי, יעילות הקירור תושפע. זכור, אם מזגן אוויר בעל ערך BTU גבוה מגודל החדר המתאים לו, מחזור הקירור של היחידה יפסק מהר מידי, ומזגן האוויר לא יסיר את הלחות מהאוויר בצורה טובה. מצד שני, אם מזגן אוויר נייד בעל דירוג BTU נמוך מגודל החדר הנדרש, היחידה לא תקרר את החדר היטב.

עקוב אחר השלבים בטבלה הבאה כדי לחשב את שטח החדר ולמצוא את ערך ה BTU לו אתה זקוק כדי לקרר את האזור כראוי:

מדוד את מימדי החדר על ידי הכפלה של האורך ברוחב.

בדוק את גודל פתח החלון.

בדוק את סוג השקע ודרישות החשמל של החדר.

מצא את מדידת ה BTU המומלצת מהטבלה למטה.

לדוגמה, אם מידות החדר הם 5.4 מ' על 7.5 מ', החישוב שלך יראה כך:

7.5 X 5.4 = 40.5

40.5 מ"ר = מזגן אוויר נייד בעל 10,000 BTU.

בבקשה שים לב שהמספרים בטבלה הם הערכות על בסיס תנאי חדר ממוצע באקלים מתון, לכן שים לב ליוצאים מהכלל הבאים אם הם ישימים לחדרך או לבתך:

עבור אזורים שטופי שמש או בתים בני שני קומות או יותר, הוסף ל BTU 10 %.

עבור אזורים מוצלים, הפחת מה BTU 10 %

עבור כל אדם נוסף מעל שני אנשים בחדר הוסף 600 BTU .

לקירור המטבח הוסף 4000 BTU.

מזגן נייד תעשייתי DREZ DZ-PAC

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן