מדריך לרכישת קולט לחות / סופח לחות

קולט לחות יכול לספוח לחות ממרתף או חדר כביסה ולמנוע מצבים בעיתיים שנובעים מלחות רבה מדי באוויר. רמות לחות הגבוהות מ- 50 אחוזים עשויות לגרום להופעת קרדית אבק, טחב, ועובש, שמובילים לאלרגיות או בעיות בריאותיות אחרות.

 

קולט לחות משתמש במאוורר להזזת האוויר שבחדר דרך סלילים מקוררים תוך שהוא סופח לחות ומעבה אותם במכל. כמעט כל קולטי הלחות במדרג של ה- Consumer Reports (ארגון הצרכנים של ארה"ב) סופחים מהאוויר את כמות הליטרים המצוינת על ידי היצרנים. אך מכשירים אחדים קרובים הרבה יותר מאחרים לעמידה ברמת הלחות הנבחרת, צורכים פחות חשמל, או בעלי מכל גדול יותר, מה שאומר שלא תצטרכו לרוקן אותו לעתים קרובות מדי.

תעברו מחדר לח ליבש בעזרת קולט הלחות הטוב ביותר

אנחנו בודקים, מעריכים, ומשווים את קולטי הלחות החדשים ביותר כדי לעזור לכם לחסוך זמן וכסף.

 

כיצד אנחנו בודקים קולטי לחות

אנחנו בודקים קולטי לחות לפי שלוש קטגוריות על סמך יכולת ספיחה, המדד המצוין של כמות המים שאותה כל דגם מסוגל לספוח מהאוויר – טיעון שאנחנו בודקים. כך אנחנו מסווגים את הדגמים במדרג קולטי הלחות העדכני שלנו:

 

  • קטן: נטען כי סופח 9.5 עד 12 ליטר לחות ביום.
  • בינוני: נטען כי סופח 14 עד 16.5 ליטר ביום.
  • גדול: נטען כי סופח יותר מ- 19 ליטר ביום.

 

מבחן ספיחת המים שלנו מודד את יכולת קולט הלחות לספוח לחות מהאוויר (מספר ליטרים של מים ביום, כפי שנטען על ידי היצרן) בתא הבדיקה שלנו המוגדר לטמפרטורה של 15.5 מעלות צלזיוס ולחות יחסית של 60 אחוזים. מבחן דיוק מד הלחות קובע עד כמה קולט הלחות מתקרב אל רמת הלחות המוגדרת ומשמר אותה.

 

לצורך בדיקת חיסכון בחשמל, המהנדסים שלנו מחשבים את כמות האנרגיה הנדרשת לספיחת חצי ליטר מים מהאוויר. לצורך נוחות הדירוג, אנחנו מחשבים את התדירות שבה תצטרכו לרוקן את המכל. כמו כן, אנחנו מודדים ומעריכים את רמות הרעש.

 

תוצאות בדיקות המעבדה האלה, יחד עם מהימנות המותג ונתוני שביעות רצון לקוח מסקר שערכנו בקרב חברי Consumer Reports, נכללים בציון הכולל של כל קולט לחות.

 

שינויים במחלקת קולטי הלחות

 

על גבי אריזות של קולטי לחות ישנים נכתב 14 ליטר, 23.5 ליטר, או 33 ליטר, מספרים המתייחסים לכמות המים שאותה קולט הלחות יכול לספוח בתוך 24 שעות בטמפרטורה של 27 מעלות צלזיוס ולחות יחסית של 60 אחוזים.

 

אך אתם תראו יותר ויותר קולטי לחות שמסומנים ב- 9.5, 14, ו- 21 ליטרים, אשר תואמים את הדירוגים שלנו כיום. זה לא אומר שהדגמים האלה סופחים פחות מים; הם פשוט נבדקו בתנאים שבהם נדרש לספוח כמות קטנה יותר של לחות.

 

בדרך כלל, בקולטי לחות נעשה שימוש במרתפים, ומשרד האנרגיה של ארה"ב שינה את תקן הבדיקה שלו בכך שהוריד את הטמפרטורה בחדר ב- 9 מעלות צלזיוס, ל- 18 מעלות צלזיוס, כדי לשקף טוב יותר את התנאים במרתף. באוויר קריר נדרש לספוח כמות קטנה יותר של לחות, לכן מספר הליטרים של המים צונח. רמת הלחות בבדיקה הישנה והחדשה היא 60 אחוזים.

 

מה צריך לדעת לפני קניית קולט לחות

 

תקנו תקלות קיימות

אפילו קולט הלחות הטוב ביותר עשוי לא לפעול ביעילות אם לביתכם חודרת כמות לחות גדולה מדי מבחוץ. שחררו סתימות בתעלות וודאו כי המרזבים מנתבים את מי הגשם לפחות למרחק של 1.5 מטרים מביתכם כדי לסייע לפעולת המכשיר. לקבלת טיפים נוספים, עיינו ב"איך להפיק את המיטב מקולט הלחות שלכם".

 

תיקחו בחשבון את מקום הצבת המכשיר

רעש עשוי להוות מטרד בחלל מגורים. המדדים שלנו ממרחק של מטר אחד נעים מ- 58 דציבלים עד 67 דציבלים בקולטי לחות במדרג הנוכחי שלנו.

שיחה רגילה מתנהלת בכ- 60 דציבלים, ומכונת כביסה פועלת בכ- 70 דציבלים, לפי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן.

קולט לחות

שיתוף:

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

דילוג לתוכן